Erişilebilirlik

Brezilya'da Taylor Swift konserinde bir genç hayatını kaybetti


Taylor Swift konserinin olduğu gün Rio de Jenario'da hava sıcaklığının 59,3 derece ölçüldüğü açıklandı.
Taylor Swift konserinin olduğu gün Rio de Jenario'da hava sıcaklığının 59,3 derece ölçüldüğü açıklandı.

ABD’li şarkıcı Taylor Swift’in Brezilya konserinde bir kişi aşırı sıcak hava nedeniyle hayatını kaybetti. Konserin gerçekleştiği gün Rio de Janerio’da hava sıcaklığının 59 derece ölçüldüğü açıklandı.

Taylor Swift, Brezilya’nın başkenti Rio de Janerio’da bir stadyumda konser verdi. Konser şehirde son yılların en sıcak günlerinden birine denk geldi. Yetkililer konserin olduğu gün hava sıcaklığının 59,3 dereceye ulaştığını açıkladı.

60 bin kişinin takip ettiği konserde 23 yaşındaki Ana Clara Benevides, sıcak ve kalabalık nedeniyle fenalaştı. Fenalaşan gence konser alanında bulunan sağlık çadırında müdahale edildi. Ancak yetkililer Benevides’in olay yerinde hayatını kaybettiğini açıkladı.

Taylor Swift, Eras isimli turnesini sürdürüyor
Taylor Swift, Eras isimli turnesini sürdürüyor

Ambulansla hastaneye sevk edilen Benevides’in tüm çabalara rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

Turnesi kapsamında Brezilya’da 6 konser verecek olan Taylor Swift de konserin ardından hayranının hayatını kaybetmesiyle ilgili duyduğu üzüntüye dair sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Hayatını kaybeden gencin arkadaşları da herhangi bir hastalığının olmadığını ancak 23 yaşındaki Benevides’in konser başladıktan sonra aniden fenalaştığını söyledi.

Sıcak hava nedeniyle konser sırasında başka fenalaşan kişiler de olduğu bu kişilere de sağlık ekiplerinin müdahale ettikleri açıklandı.

Brezilya Adalet Bakanlığı da olayın üzerine stadyumda sıcak havaya karşı önlemler ve yeterli su temini olup olmadığına dair soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Forum

STÜDYO VOA

Eylem Tok ve oğlu Boston’da gözaltına alındı – 14 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00
XS
SM
MD
LG