Erişilebilirlik

Serbest bırakılan Filistinliler arasında çocukken İsrailli askerlere tepkisiyle dünya basında yer alan aktivist Ahed Tamimi de bulunuyor
Serbest bırakılan Filistinliler arasında çocukken İsrailli askerlere tepkisiyle dünya basında yer alan aktivist Ahed Tamimi de bulunuyor

CANLI BLOG: Gazze'de ateşkes bir gün daha uzatıldı

İsrail ile Hamas arasında rehinelerin takası ve Gazze'ye daha fazla yardımı içeren geçici ateşkes anlaşması bir gün daha uzatıldı. Bugün de karşılıklı rehine ve tutukluların serbest bırakılması bekleniyor

18:27 7.10.2023

Hamas’ın saldırısının ardından İsrail Başbakanı Netanyahu: “Savaştayız, kazanacağız”

Gazze Şeridi’ni yöneten Hamas’ın İsrail’e çok sayıda roket ve sınırdan sızan savaşçılarıyla düzenlediği saldırısında en az 22 kişi hayatını kaybetti. 560’tan fazla kişinin yaralandığı saldırının ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu “Savaştayız, kazanacağız” dedi.

Hamas’ın saldırısının ardından Netanyahu: “Savaştayız, kazanacağız”
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

18:28 7.10.2023

Erdoğan’dan İsrail ve Hamas’a itidal çağrısı: “Her türlü işgalin karşısında durmaya devam edeceğiz”

Hamas'ın İsrail'e saldırısı ve İsrail'in savaş durumu ilan ederek Gazze'ye saldırı düzenlemesinin ardından Ankara'dan ilk tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gedi. Erdoğan, "Türkiye olarak tüm tarafları itidalle hareket etmeye gerilimi tırmandıracak fevri adımlardan uzak durmaya çağırıyoruz” dedi

Erdoğan’dan İsrail ve Hamas’a itidal çağrısı
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

18:29 7.10.2023

ABD: "Hamas'ın saldırılarını kınıyor ve İsrail'in kendini savunma hakkına destek veriyoruz"

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken "İsrail Saldırı Altında" başlığını taşıyan yazılı açıklamada, Hamas'ın İsrail'e yönelik saldırılarını kınadı ve İsrail'in kendini savunma hakkına destek verdiklerini söyledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da, ABD Başkanı Joe Biden'la görüştüğünü ve kendisinin İsrail'in kendini savunma hakkına tamamıyla destek verdiğini söylediğini belirtti.

Başkan Joe Biden yaptığı açıklamada da şunları söyledi:

"Hamas teröristlerinin Gazze'den İsrail'e yönelik bu dehşet verici saldırısını tartışmasız bir şekilde kınıyoruz. Netanyahu'ya İsrail hükümeti ve halkına tüm uygun destek araçlarını sunmaya hazır olduğumuzu net bir şekilde ilettim"

"İsrail'in güvenliğine desteğimiz kaya gibi sağlam. Ekibim ve ben İsrail'deki durumu yakından izliyoruz. Netanyahu ile yakın temasta olmayı sürdüreceğim."

18:32 7.10.2023

Kılıçdaroğlu: “Filistin halkının her zaman yanındayım, savaş olmasını asla istemeyiz”

Filistin’de Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın bu sabah İsrail’e karşı başlattığı “Aksa Tufanı" adlı sürpriz operasyon İsrail’i kırmızı alarma geçirdi. Ankara'dan tepkiler geliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu uluslararası kuruluşların Filistin halkının hakkının teslim edilmesi için devreye girme çağrısı yaptı.

VOA Türkçe’nin sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Filistin öteden beri hak arayan bir ülkedir. Filistin halkının her zaman yanındayım. Savaş olmasını asla istemeyiz. Demokratik ölçüler içerisinde uluslararası kuruluşların da devreye girerek hem barış sağlanması hem de Filistin halkının hakkının teslim edilmesi lazım” dedi.

Kılıçdaroğlu: “Filistin halkının her zaman yanındayım, savaş olmasını asla
istemeyiz”
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Daha fazla

XS
SM
MD
LG