Erişilebilirlik

Netflix film şefi Stuber ayrılarak, kendi firmasını kuruyor


Netflix dün yaptığı açıklamada, film şefi Scott Stuber'in kendi medya şirketini kurmak üzere Mart’ta ayrılacağını duyurdu.
Netflix dün yaptığı açıklamada, film şefi Scott Stuber'in kendi medya şirketini kurmak üzere Mart’ta ayrılacağını duyurdu.

190’dan fazla ülkede dizi, film ve oyun içeriği sunan dijital platform ve yapım şirketi Netflix dün yaptığı açıklamada, film şefi Scott Stuber'in kendi medya şirketini kurmak üzere Mart’ta ayrılacağını duyurdu.

Stuber'in yerine geçecek kişi belirlenmedi. Netflix’e 2017’de, şirket içinde üretilen orijinal film listesini genişletmek üzere katılan Stuber, Ocak 2023'te Netflix Film'in başkanlığına getirilmişti.

Netflix’ten önce Universal Studios’ta yöneticilik yapan Stuber, yaratıcı toplulukla olan bağlarını Alfonso Cuarón, Spike Lee, Greta Gerwig, Rian Johnson, Jane Campion ve Martin Scorsese gibi üst düzey film yapımcılarıyla ilişkiler kurmak için kullandı.

Onun liderliğinde Netflix, 2020'den 2022'ye kadar üç yıl üst üste Akademi Ödülleri’ne en çok aday gösterilen stüdyo oldu ve aralarında The Irishman, Roma ve The Power of the Dog’un da bulunduğu sekiz yapımla en iyi film adayı gösterildi.

Stuber Netflix'i, yeteneklerine çok güvendiği Rian Johnson'ın iki Knives Out devam filmi için 450 milyon dolar ve Russo Bros'un aksiyon filmi The Gray Man için 200 milyon dolar yatırmaya ikna etti.

Bloomberg News'ün haberine göre Stuber'in yeni girişimi Netflix için de projeler üretecek.

Netflix İçerik Direktörü Bela Bajaria, “Stuber'la birlikte çalışmaya devam etmek için yeni yollar bulmayı umuyorum” dedi.

Netflix'in bugün New York Menkul Kıymetler Borsası’nın açılmasıyla birlikte dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklaması planlanıyor.

Forum

STÜDYO VOA

İsrail'e ABD ve Avrupa'dan Refah tepkisi - 27 Mayıs
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG