Erişilebilirlik

Sydney’de bir AVM’de bıçaklı saldırı: 6 kişi öldü, 8 kişi yaralandı


Avusturalya’nın Sydney şehrindeki bir alışveriş merkezinde gerçekleşen bıçaklı saldırı sonrası insanlar olay yerinin dışına çıkarıldı
Avusturalya’nın Sydney şehrindeki bir alışveriş merkezinde gerçekleşen bıçaklı saldırı sonrası insanlar olay yerinin dışına çıkarıldı

Avusturalya’nın Sydney şehrindeki bir alışveriş merkezinde bıçaklı bir saldırgan Cumartesi günü en az altı kişiyi öldürdü.

Emniyet yetkilileri, saldırganın Westfield Bondi Junction alışveriş merkezinde bulunan insanlara saldırdıktan sonra bir polis memuru tarafından vurularak öldürüldüğünü açıkladı.

Yetkililerin açıklamasına göre, öldürülen altı kişiden beşi kadın.

Yetkililer ayrıca, aralarında dokuz aylık bir bebeğin de bulunduğu sekiz kişinin yaralanarak hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Saldırının nedeni henüz bilinmiyor. Ancak emniyet yetkilileri, şu ana kadar yapılan incelemeler sonucunda saldırının terör ile bağlantılı olmadığını düşündüklerini açıkladı.

Avusturya Başbakanı Anthony Albanese, bir basın toplantısında "Bu, sıradan bir Cumartesi günü alışveriş yapan masum insanları ayrım gözetmeden hedef alan korkunç bir şiddet eylemi" dedi.

Avustralya dünyanın en sıkı silah ve bıçak yasalarına sahip olan ülkeler arasında yer alıyor. Ülkede Cumartesi günkü gibi saldırılar, nadir gerçekleşiyor.

Forum

STÜDYO VOA

İsrail Savunma Bakanı Gallant Washington’da – 24 Haziran
lütfen bekleyin

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
XS
SM
MD
LG